Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 7 dni
Wysyłka od: 19.00 PLN

MicroCat® DEN Biopreparat wspomagający procesy denitryfikacji 400g

Biopreparat MicroCat® DEN 400g- W przydomowych biologicznych oczyszczalniach ścieków sporadycznie występuje problem z pozbyciem się wystarczającej ilości substancji organicznych ze ścieków.

MICROCAT® XNL i MICROCAT® DEN to mix synergistyczne wstępnie wybranych  mikroorganizmów do nitryfikacji i denitryfikacji, usuwania amonu, azotynów oraz azotanów ze ścieków domowych.

Odprowadzanie substancji biogennych do wód powierzchniowych, stawów lub cieków, może powodować eutrofizację (zakwity glonów). Głównie mikroorganizmy biorące udział w biologicznym usuwaniu amoniaku są czułe na zmiany składu ścieków, obciążenia, pH i temperatury. Mikroorganizmy w biopreparacie MICROCAT® DEN, dodane do osadnika wstępnego lub osadnika gnilnego w oczyszczalni, redukują azotany do wolnego azotu, uchodzącego do atmosfery. Tym sposobem całkowicie usuwa się glony, powstające z powodu nadmiaru substancji biogennych (N i P) w ściekach z oczyszczalni.

Równocześnie stosowany preparat MICROCAT® DEN, dodany do osadnika wstępnego lub osadnika gnilnego w oczyszczalni, redukują azotany do wolnego azotu, który uchodzi do atmosfery. Tym sposobem całkowicie usuwa się glony, powstające przez nadmiar substancji biogennych (N i P) w ściekach z oczyszczalni.

Opakowanie 400 g: zawiera 1,6 dawki preparatu dla oczyszczalni dla 4RLM.

Polecamy