Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 7 dni
Wysyłka od: brak. PLN

PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW BIODISC – ZASADA DZIAŁANIA

Ścieki z budynku wpływają do osadnika wstępnego, gdzie redukowana jest zawiesina w sposób mechaniczny. Najcięższe cząstki sedymentują tworząc osad. Ściek pozbawiony frakcji stałej,  wpływa do pierwszej strefy biologicznej. W tej strefie na  tarczach narasta biomasa, podczas powolnych obrotów. Powstałem bakterie konsumują związki organiczne powstałe w ściekach. Podczyszczony ściek jest przenoszony do drugiej strefy biologicznej, gdzie jest czyszczony po raz kolejny. Obumierająca błona biologiczna opadająca z tarcz osadza się w osadniku wtórnym. Wysokiej jakości oczyszczone ścieki są odprowadzane do odbiornika przydomowej oczyszczalni ścieków.

Ściek oczyszczony

Oczyszczalnia przydomowa BioDisc® jest zgodna z wymogami najnowszej normy  PN-EN:12566-3.

Panel kontrolny

Przydomowa oczyszczalnia ścieków BioDisc dostarczana jest z elektronicznym panelem kontrolnym wyposażonym w cyfrowy wyświetlacz. Otrzymujemy informacje o prawidłowym, bądź nieprawidłowym działaniu oczyszczalni. Informacja pojawiające się na wyświetlaczu: brak zasilania, spalony bezpiecznik, awaria silnika. Dodatkowo można wyposażyć wyświetlacz w sygnalizator dźwiękowy.

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW – WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Przydomowej oczyszczalnie ścieków BioDisc BA/BB występują także w opcji ze zintegrowaną przepompownią ścieku oczyszczonego, dzięki czemu otrzymujemy dwa urządzenia w jednym przy małej powierzchni zabudowy i niskich kosztach eksploatacji.

Korzyści:

  • Wysoka skuteczność oczyszczania zgodna zbadaniami z PN-EN:12566-3+A2:2013 oraz brak nieprzyjemnych zapachów
  • Mała powierzchnia zabudowy, niskie koszty eksploatacji
  • Cicha praca i prosta konstrukcja
  • Brak sprężarek, dyfuzorów, elektrozaworów, filtrów
  • Wyświetlacz z systemem detekcji awarii
Polecamy