Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 7 dni
Wysyłka od: brak. PLN

Oczyszczalnia Solido® SMART to niezawodne, wydajne i ekologiczne rozwiązanie z zakresu odprowadzania ścieków dla gospodarstw domowych, które nie posiadają dostępu do kanalizacji sanitarnej.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków SOLIDO® wykonana jest na bazie wytrzymałych zbiorników z polietylenu. Pracuje ona na zasadzie biologicznego reaktora sekwencyjnego (ang. Sequencing Batch Reactor – SBR). Oczyszczalnia dostępna jest w kilku wielkościach w zależności od liczby użytkowników.

Oczyszczalnia jest przystosowana do obsługiwania od 1 do 25 użytkowników (25 RLM).

Przystosowana do instalacji w wodzie gruntowej do połowy wysokości zbiornika.

Działanie:

Wszystkie procesy odbywają się w jednej komorze. Oczyszczalnia działa cyklicznie: napowietrzanie – sedymentacja – dekantacja. Dzięki podtrzymywaniu warunków tlenowych następuje szybsza stabilizacja i mineralizacja osadu, co przyczynia się do zmniejszenia jego objętości. Ścieki oczyszczone są odprowadzane przez pompę mamutową wyposażoną w system płukania zabezpieczający przed zatkaniem.

SOLIDO SMART łączy zalety sprawdzonych systemów SOLIDO z ekstremalnie małą ilością potrzebnego miejsca. System SBR działa podobnie jak w oczyszczalniach komunalnych, ścieki są napowietrzane bez wstępnego oczyszczania. Pozwala to na bardzo sprawne oczyszczanie ścieków bez emisji brzydkich zapachów. Bardzo łatwa obsługa sprawia, że używać może jej każdy.

Klasa oczyszczania: 

ChZT (Chemiczne zapotrzebowanie na tlen) 95,1
BZT5 (Biologiczne 5-dniowe zapotrzebowanie na tlen) 98,5
Zog (Zawiesina ogólna) 97,1
NH4-N (azot amonowy) 98,0
Nog (azot ogólny) 83,1
Pog (fosfor ogólny) 68,5

 

Produkcja: 

Zbiornik Oczyszczalni wykonany jest z pierwszej klasy ekologicznego polietylenu (PE). Monolityczna konstrukcja urządzenia sprawia, że jest ono stuprocentowo wodoszczelne. Wysoka, jakość zastosowanych materiałów oraz znaczna grubość ścianki czyni zbiornik wytrzymałym i odpornym na urazy mechaniczne. Zbiorniki Rewatec w porównaniu do innych produktów z tej samej kategorii, umożliwiają przykrycie nawet półtora metrową warstwą gruntu. Co więcej w przypadku tych urządzeń istnieje możliwość obciążenia ruchem kołowym. Oczyszczalnia została stworzona na podstawie zbiorników BlueLine.

Obowiązki użytkownika:

Raz w miesiącu należy dokonywać inspekcji oczyszczalni, a wyniki obserwacji zapisywać w dzienniku. Ponadto należy unikać wpuszczania do oczyszczalni wszelkiego rodzaju chemikaliów oraz kontrolować czy oczyszczalnia działa poprawnie.

Sterownik zapisuje czas działania oczyszczalni automatycznie. Niemniej należy prowadzić książkowy dziennik, który wymagany jest przez służby nadzorujące oczyszczalnie ścieków.

Zalety produktu:

Efektywność – energetyczna tylko 49 kWh na osobę na rok. Weź pod uwagę koszty eksploatacyjne, zaoszczędzisz w dłuższej perspektywie czasowej!

Cicha praca – Sprawne oczyszczanie bez uciążliwych hałasów dla mieszkańców! Ciesz się domem i ogrodem dzięki dyskretnej i cichej oczyszczalni!

Łatwa obsługa – Technologia łatwa w montażu, wszystko jest wstępnie zmontowane. Zbiorniki są lekkie i płytko zakopane Obniż koszty montażu i nie wpuszczaj na ogród wielkich koparek!

Bezpieczeństwo i pewność – Certyfikowana technologia wysokiej jakości, zgodna z wymogami europejskich.

Polecamy